1. Liga: Zwycięstwo wicelidera

Wisła Płock pokonała na wyjeździe Bytovię Bytów 2:1 w meczu 27. kolejki 1. Ligi. „Nafciarze” w tym roku nie przegrali jeszcze żadnego spotkania.

Pierwszy gol dla gości padł w 26. minucie gry. Bramkarza rywali pokonał Cezary Stefańczyk, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie. Siedem minut po przerwie Wisła zdobyła drugą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Reca. Gospodarze zdołali odpowiedzieć rywalom w 80. minucie spotkania. Honorowego gola dla Bytovii zdobył Michał Jakóbowski.

W innym meczu Zawisza Bydgoszcz zremisował na wyjeździe 1:1 ze Stomilem Olsztyn. Gola dla gospodarzy strzelił Rafał Kujawa, a do wyrównania doprowadził Jakub Smektała.

Liderem drugiej klasy rozgrywkowej jest obecnie Arka Gdynia, która ma jeden punkt przewagi nad Wisłą Płock. Zawisza jest na trzeciej pozycji w lidze, tracąc do płockiej drużyny dwanaście punktów.

*****
Bytovia Bytów – Wisła Płock 1:2 (0:1)
Bramki: Jakóbowski 80 – Stefańczyk 26, Reca 52.

Olimpia Grudziądz – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (1:0)
Bramki: Nildo 42, Smoliński 71, Zigon 81, Banasiak 90+3 – Dudek 51, Fidziukiewicz 66.

Pogoń Siedlce – Miedź Legnica 0:0
Czerwona kartka: Duda (76, Pogoń).

Stomil Olsztyn – Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:1)
Bramki: Kujawa 7 – Smektała 45.