2. Bundesliga: Drużyny Soboty i Koseckiego odniosły zwycięstwa

Sankt Pauli Hamburg pokonało na wyjeździe Karlsruher SC 2:1, a Sandhausen wygrało u siebie 4:3 z Unionem Berlin w spotkaniach drugiej kolejki 2. Bundesligi. W hamburskim zespole do 62. minuty występował Waldemar Sobota, a w drużynie z Sandhausen do 78. minuty grał Jakub Kosecki.

W meczu rozgrywanym na Wildparkstadion w Karlsruhe wszystkie bramki padły w pierwszej części gry. W 10. minucie spotkania, na listę strzelców wpisał się obrońca gości, Lasse Sobiech. W 29. minucie meczu, rezultat wyrównał Daniel Gordon, a decydujące trafienie zaliczył Marcel Halstenberg pięć minut przed przerwą.

W starciu Sandhausen z Unione, bramki dla gospodarzy zdobyli Andrew Wooten (dwie), Aziz Bouhaddouz i Florian Huebner, a gole dla stołecznej drużyny zapisali na swoim koncie Soren Brandy i Damir Kreilach (dwa).

We wcześniej rozegranym sobotnim meczu, Paderborn pokonało na wyjeździe Fortunę Dusseldorf 2:1. Na czele ligowej tabeli znajdują się obecnie SC Freiburg i VfL Bochum, które mają na swoim koncie komplet zwycięstw. W poniedziałek w meczu kończącym drugą kolejkę, Red Bull Lipsk zagra na własnym stadionie z Greuther Fuerth.

************

Sandhausen – Union Berlin 4:3 (1:1)
Bramki: Wooten 21, 70, Bouhaddouz 80-karny, Huebner 85 – Brandy 41, Kreilach 55, 71

Karlsruher SC – Sankt Pauli Hamburg 1:2 (1:2)
Bramki: Gordon 29 – Sobiech 10, Halstenberg 40