2. Bundesliga: Kolejna porażka Paderborn

SC Paderborn przegrało na własnym stadionie 1:2 z Arminią Bielefeld w meczu piątej kolejki drugiej ligi niemieckiej. Dla zawodników Markusa Gellhausa to trzecia porażka z rzędu.

W spotkaniu rozgrywanym na Benteler Arenie pierwszego gola zdobyli gospodarze. Na listę strzelców w 33. minucie gry, wpisał się Nick Proschwitz, po asyście Moritza Stoppelkampa. Goście zdołali wyrównać siedem minut po przerwie. Trafienie zaliczył Brian Behrendt. Wynik na 2:1 dla Arminii ustalił Michael Goerlitz w 78. minucie meczu.

Dzięki wygranej Arminia awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli. Paderborn zajmuje piętnastą pozycję w lidze.

W innym sobotnim meczu 2. Bundesligi, MSV Duisburg zremisował przed własną publicznością 2:2 z Greuther Fuerth. Gole dla gospodarzy zdobyli Rolf Feltscher i Steffen Bohl, a bramki dla Greuther Fuerth strzelili Juergen Gjasula, który wykorzystał rzut karny i Marco Stiepermann, który zaliczył trafienie w doliczonym czasie gry.