2. Bundesliga: SC Paderborn wygrało w Dusseldorfie

SC Paderborn pokonało na wyjeździe Fortunę Dusseldorf 2:1 w meczu drugiej kolejki 2. Bundesligi. To pierwsze zwycięstwo zawodników Markusa Gellhausa w tym sezonie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w drugiej minucie gry, na listę strzelców wpisał się Mathis Bolly, któremu podawał Lukas Schmitz. Goście zdołali wyrównać pięć minut po przerwie. Bramkarza rywali pokonał nowy nabytek Paderborn, Nick Proschwitz, po asyście Michaela Heinlotha. Decydującą bramkę dla drużyny, która w zeszłym sezonie występowała w Bundeslidze zdobył inny sprowadzony latem do klubu zawodnik, Marcel N’Djeng.

SC Paderborn na inaugurację sezonu przegrało 0:1 z Vfl Bochum. Fortuna w pierwszej kolejce zremisowała 1:1 z Unionem Berlin. Kolejnym ligowym rywalem zawodników z Dusseldorfu będzie Heindenheim, a piłkarze Gellhausa w następnej kolejce zmierzą się z Sandhausen.

Dzisiaj odbędą się jeszcze dwa mecze w drugiej klasie rozgrywkowej. Karlsruher SC podejmie Sankt Pauli, a Sandhausen zagra z Unionem Berlin.