Bundesliga: Czerwona kartka Tytonia, trzecia porażka VfB

VfB Stuttgart z Przemysławem Tytoniem w składzie przegrało u siebie z Eintrachtem Frankfurt 1:4 (1:2) w sobotnim spotkaniu trzeciej kolejki niemieckiej Bundesligi. Polski bramkarz w drugiej połowie ujrzał czerwoną kartkę.

Na Mercedes-Benz Arenie goście szybko objęli prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia Czecha Adama Hlouseka. Nadzieję w serca kibiców gospodarzy przywrócił  wyrównującym golem Daniel Didavi, ale trzy minuty przed przerwą Holender Luc Castaignos zdobył drugiego gola dla przyjezdnych.

Kluczowa dla losów tej konfrontacji była jednak 67. minuta, kiedy to za faul taktyczny boisko musiał opuścić Przemysław Tytoń.

Podyktowany po tej sytuacji rzut karny wykorzystał Haris Seferovic, a później jeszcze miejscowych dobił ponownie Castaignos, pieczętując tym samym pierwsze zwycięstwo „Orłów” w tym sezonie. Dzięki niemu Eintracht awansował na ósme miejsce w tabeli. VfB doznało trzeciej porażki i spadło na ostatnią pozycję.

* * * * * *

Wyniki zakończonych sobotnich spotkań 3. kolejki:

VfB Stuttgart – Eintracht Frankfurt 1:4 (1:2)
Bramki: Didavi 30  – Hlousek 11-samobójcza, Castaignos 42, 87 Seferovic 69-karny
Czerwona kartka: Tytoń (67, VfB)

FC Augsburg – FC Ingolstadt 0:1 (0:0)
Bramka: Leckie 63

SV Darmstadt – TSG 1899 Hoffenheim 0:0
(cały mecz Eugena Polanskiego w barwach gości)

FC Koeln – HSV 2:1 (0:0)
Bramki: Hosiner 76, Modeste 80-karny – Holtby 47
Czerwona kartka: Spahic (79, HSV)
(Paweł Olkowski grał do 66. minuty w drużynie gospodarzy)

FSV Mainz – Hannover 96 3:0 (2:0)