Bundesliga: Hit dla Bayernu, Lewandowski katem Borussii

Borussia Dortmund przegrała u siebie z Bayernem Monachium 0:1 (0:1) w szlagierowym spotkaniu 27. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Zwycięskiego gola dla gości zdobył dziewięć minut przed przerwą Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski najpierw znakomicie wypatrzył na przedpolu Thomasa Muellera, którego strzał zdołał obronić Roman Weidenfeller, ale przy dobitce głową Lewandowskiego nie miał już szans.

W ekipie gospodarzy do 67. minuty grał Jakub Błaszczykowski. Byłego kapitana kadry Polski zmienił Japończyk Shinji Kagawa. Lewandowski, który strzelił swoją czternastą bramkę w bieżącym sezonie Bundesligi, grał do końca meczu.

Dzięki tej wygranej podopieczni Josepa Guardioli umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Ekipa z Zagłębia Ruhry po dwunastej w sezonie porażce pozostała na dziesiątej pozycji.