el. Euro 2016: Awans Hiszpanii, zwycięstwa Białorusi i Ukrainy

Reprezentacja Hiszpanii wygrała w Logrono z Luksemburgiem 4:0 (1:0) w meczu grupy C eliminacji do Euro 2016. Było to ósme zwycięstwo zawodników Vicente del Bosque, którzy tym samym zapewnili sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu.

Pierwszego gola strzelił Santi Cazorla w 42. minucie spotkania. 30-letni pomocnik wykorzystał podanie Pedro i skierował piłkę tuż obok lewego słupka bramki. Kolejne dwa trafienia dołożył Paco Alcacer, który pokonał Jonathana Jouberta w 67. i 80. minucie. Wynik na 4:0 ustalił Cazorla, zdobywając swoją drugą bramkę w meczu.

W drugim spotkaniu grupy C Słowacja przegrała z Białorusią 0:1. Jedynego gola zdobył Stanislaw Drahun w 34. minucie. 27-latek wykorzystał centrę Renana Bressana z rzutu rożnego i głową posłał futbolówkę do siatki. Goście kończyli spotkanie w dziesiątkę, po tym jak w 65. minucie drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę otrzymał Alaksandr Martynowicz.

Swoje spotkanie rozegrała również Macedonia, która przegrała u siebie z Ukrainą 0:2. Gospodarze stracili pierwszego gola w 59. minucie, gdy Jewhen Sełezniow pewnie wykorzystał podyktowany przez sędziego rzut karny. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry drugie trafienie dołożył Artem Kraweć.