el. Euro 2016: Awans Szwajcarii, Anglia pokonała Estonię

W piątkowy wieczór pewna awansu na przyszłoroczne Euro 2016 piłkarska reprezentacja Anglii pokonała Estonię 2:0 Gole dla gospodarzy strzelali Theo Walcott i Raheem Sterling odpowiednio w 45. i 85. minucie.

W meczu tym ze względu na kontuzję nie mógł zagrać kapitan Manchesteru United, Wayne Rooney, jednak jego nieobecność nie była na boisku zbyt widoczna.

To dziewiąty zwycięski mecz i dziewiąte zwycięstwo podopiecznych Roya Hodgsona w tych eliminacjach.

Aż trzy rzuty karne zostały podyktowane w innym meczu 9. kolejki grupy E, w którym Szwajcaria rozgromiła San Marino aż 7:0. Helweci w związku z niespodziewanym remisem Słowenii z Litwą (1:1), wywalczyli sobie awans. Jednak oprócz pokonania słabo dysponowanego rywala, musieli liczyć na stratę punktów Słowenii w starciu Litwą. W innym wypadku podopieczni Vladimira Petkovicia mieli trzy punkty przewagi nad zespołem z Bałkanów, ale nie byliby pewni wyjazdu do Francji w związku z gorszym bilansem bezpośrednich spotkań.

Gospodarze mieli aż trzy „jedenastki”, które wykorzystywali kolejno: Gokhan Inler, Johan Djourou i Breel Embolo. Poza nimi do siatki trafiali jeszcze Admir Mehmedi, Pajtim Kasami i Eren Derdiyok.

W innym spotkaniu Słoweńcy w 45. minucie objęli prowadzenie – do siatki z rzutu karnego trafił Valter Birsa. Jednakże w 79. minucie Litwini wykonywali rzut karny, który wykorzystał Arvydas Novikovas.

***
Wyniki zakończonych meczów w grupie E:

Anglia – Estonia 2:0 (1:0)
Bramki: Walcott (45), Sterling (85)

***

Szwajcaria – San Marino 7:0 (1:0)

Bramki: Michael Lang (17), Gokhan Inler (56-karny), Admir Mehmedi (66), Johan Djourou (72-karny), Pajtim Kasami (75), Breel Embolo (80-karny), Eren Derdiyok (89)