El. LE: Zawisza przegrał i odpadł z pucharów

W rewanżowym spotkaniu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy, Zawisza Bydgoszcz przegrał u siebie z Zulte-Waregem 1:3. Bramkę dla polskiego zespołu zdobył Petasz, a na jego trafienie odpowiedzieli Plet, Aneke i Skulason. Tym samym Zawisza odpadł z europejskich pucharów.

Antybohater spotkania: Bernardo Vasconcelos
Nie dość, że napastnik Zawiszy nic nie pokazał przez przeszło 69 minut na murawie, to jeszcze osłabił swój zespół. Vasco miał służyć doświadczeniem, a sam zachował się jak junior.

Tak padły bramki:

0:1 Glynor Plet 1′
Coś niesamowitego! Już w pierwszej akcji meczu mamy bramkę! Glynor Plet dostał dobre podanie, znalazł się w sytuacji sam na sam z Sandomierskim i pokonał polskiego bramkarza. Gdzie byli obrońcy Zawiszy?

0:2 Chuks Aneke 48′
Druga połowa zaczyna się dla gospodarzy równie fatalnie jak pierwsza. Chuks Aneke znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i podwyższył prowadzenie Belgów.

1:2 Piotr Petasz 52′
Piękne uderzenie Petasza bezpośrednio z rzutu wolnego i Zawiszą zdobył bramkę kontaktową, ale czy tylko honorowa?

1:3 Olafur Ingi Skulason 76′
Trajkovski dojrzał w polu karnym Skulasona, a temu nie pozostało nic innego jak oddać strzał na bramkę i pokonać Sandomierskiego. 3:1 dla Belgów, którzy pewnie awansują do kolejnej rundy.