El. LM: Liga Mistrzów nie dla Szukały i spółki

W ostatnim, środowym meczu IV rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów Steaua Bukareszt po rzutach karnych przegrała w Bułgarii z tamtejszym Ludogortsem i nie zagra w tym sezonie w fazie grupowej najbardziej elitarnych klubowych rozgrywek w Europie.

Pierwsze spotkanie, rozegrane przed tygodniem w Rumunii zakończyło się skromnym zwycięstwem Steauy 1:0. Do 90 minuty meczu rewanżowego Łukasz Szukała i spółka byli pewni awansu, gdyż utrzymywał się korzystny dla Steauy wynik 0:0. Wtedy jednak do akcji wkroczył wprowadzony pięć minut wcześniej Wanderson i doprowadził do dogrywki.

Ta nie przyniosła kolejnych goli, w ostatniej minucie czerwoną kartką ukarany został Stojanov, co nie miało jednak wpływu na losy spotkania. Potrzebne do rozstrzygnięcia okazały się rzuty karne. W serii jedenastek strzelający jako trzeci nie pomylił się Szukała, przestrzelił jednak Parvulescu. Po stronie gospodarzy nie trafił z kolei bohater, Wanderson. W siódmej serii do piłki podszedł Rapa i nie zdołał pokonać golkipera bułgarskiego zespołu, co przesądziło o losie Steauy.