El. LM: Malmo przegrało w Salzburgu

Red Bull Salzburg pokonał na własnym stadionie Malmo FF 2:0 w pierwszym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Polski napastnik, Paweł Cibicki nie znalazł się w kadrze gości na ten mecz.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Andreas Ulmer w 51. minucie spotkania. 29-letni obrońca oddał strzał sprzed pola karnego i trafił w okienko bramki Johana Wilanda. Wynik meczu ustalił na 2:0 Martin Hinteregger w 89. minucie gry, wykorzystując rzut karny.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie 5 sierpnia. Wcześniej austriacki klub zmierzy się u siebie z Rapidem Wiedeń, a Malmo zagra na wyjeździe z Atvidabergiem.

Szwedzka drużyna zajmuje obecnie piąte miejsce w lidze. Ma pięć punktów starty do IFK Goeteborg. Red Bull Salzburg na inaugurację sezonu przegrał z SV Mattersburg 1:2.