El. LM: Skromna zaliczka Panathinaikosu, nieskuteczne gwiazdy Fenerbahce

Panathinaikos Ateny pokonał u siebie Club Brugge 2:1 (1:1), a Fenerbahce Stambuł bezbramkowo zremisowało przed własną publicznością z Szachtarem Donieck w kolejnych wtorkowych meczach trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Rewanże odbędą się za tydzień.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyło kibicom spotkanie w stolicy Grecji. Przyjezdni z Brugii szybko objęli prowadzenie po strzale głową Boli Bolingoli-Mbombo.

Jedenaście minut przed przerwą karnego dla gospodarzy zmarnował Marcus Berg, ale reprezentant Szwecji zrehabilitował się już trzy minuty później głową doprowadzając do wyrównania. Tuż przed zejściem do szatni sędzia wyrzucił z boiska Hiszpana Sergio Sancheza, ale to osłabione „Koniczynki” zadały decydujący cios. Kolejny rzut karny tym razem wykorzystał Nikolaos Karelis.

W równolegle rozgrywanej konfrontacji w Stambule nie padły żadne gole, choć na murawie roiło się od gwiazd. Mało udane debiuty w barwach Fenerbahce zaliczyli Portugalczyk Nani i wprowadzony po przerwie Holender Robin van Persie.