El. LM: Sparta zremisowała z CSKA

Sparta Praga zremisowała na wyjeździe 2:2 z CSKA Moskwa w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Rewanż rozegrany zostanie 5 sierpnia.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 14. minucie gry, po asyście Zorana Tosicia, na listę strzelców wpisał się Ałan Dżagojew. Minutę później goście doprowadzili do wyrównania. Były zawodnik Zagłębia Lubin, Costa Nhamoinesu podał do Kehinde Fataia, a ten pokonał Igora Akinfiejewa. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1.

Siedem minut po zmianie stron, rosyjski klub po raz drugi wyszedł na prowadzenie. Podanie od Romana Ermarenki wykorzystał Tosić. W 57. minucie gry, wynik spotkania na 2:2 ustalił Ladislav Krejci. W praskiej drużynie od 84. minuty występował były napastnik Śląska Wrocław, Marco Paixao.

Kolejnym rywalem CSKA Moskwa będzie Anży Machaczkała. Mecz trzeciej kolejki ligi rosyjskiej odbędzie się w sobotę. Tego samego dnia, piłkarze Zdenka Scasnego zmierzą się z Banikiem Ostrawa.