El. LM: Szczęsny i Boenisch w raju, Napoli we łzach

W środowych meczach rewanżowych IV rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów awans do fazy grupowej rozgrywek wywalczyły Arsenal, Athletic Bilbao, Bayer Leverkusen oraz Malmo.

Arsenal w Londynie pokonał Besiktas Stambuł 1:0, po golu sprowadzonego z Barcelony Alexisa Sancheza. Ostatni kwadrans Kanonierzy grali w dziesiątkę po czerwonej kartce innego z nowych nabytków, Mathieu Debuchy’ego, ale zdołali utrzymać korzystny dla siebie rezultat. W pierwszym meczu padł bowiem wynik 0:0. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie między słupkami bramki drużyny z Emirates, a w 87 minucie został ukarany żółtą kartką.

Wielką radość swoim kibicom sprawili piłkarze Athleticu Bilbao, którzy pokonali w środę na wypełnionym po brzegi San Mames 3:1 Napoli i po remisie 1:1 w pierwszym spotkaniu awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Rywalom złudzeń nie pozostawił także Bayer Leverkusen z Sebastianem Boenischem w składzie, który wygrał 4:0 z FC Kopenhagą. Przed tygodniem Aptekarze także wygrali tyle, że 3:2 i pewnie awansowali dalej. Boenisch rozegrał cały mecz na lewej obronie niemieckiej ekipy.

Z kolei straty z pierwszego spotkania IV rundy eliminacji z nawiązką odrobili zawodnicy szwedzkiego Malmo, którzy wygrali u siebie w rewanżu 3:0 z austriackim Salzburgiem. Bohaterem starcia został autor dwóch goli, Markus Rosenberg. W pierwszym spotkaniu wprawdzie 2:1 triumfował Salzburg, ale rewanż nie pozostawił wątpliwości, która z drużyna powinna walczyć w tym roku z najlepszymi ekipami Europy.

Spotkanie Ludogoretsa ze Steauą Bukareszt w regulaminowym czasie gry zakończyło się wynikiem 1:0 dla Bułgarów i do rozstrzygnięcia potrzebna będzie dogrywka, ewentualnie rzuty karne.