El. LM: Viktoria wygrała w Tel Awiwie

Viktoria Pilzno pokonała na wyjeździe Maccabi Tel Awiw 2:1 w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie 5 sierpnia.

Pierwszego gola dla gości na Bloomfield Stadium strzelił Ajdin Mahmutović w 17. minucie spotkania. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Frantisek Rajtoral. Cztery minuty później drugą bramkę dla czeskiego zespołu zdobył Milan Petrzela, po podaniu Vaclava Prochazki. Gospodarze zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Na listę strzelców w 79. minucie meczu wpisał się Barak Itzhaki, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Vitoria Pilzno przed rewanżowym meczem z Maccabi zmierzy się na wyjeździe z Duklą Praga. Mecz odbędzie się w sobotę. Tego samego dnia zawodnicy Slavii Jokanovicia rozegrają derbowe spotkanie z Hapoelem.

We wcześniej rozegranych spotkaniach trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, CSKA Moskwa zremisowało 2:2 ze Spartą Praga, APOEL Nikozja pokonał FC Midtjylland 2:1, a Skenderbeu wygrał z Milsami Orgiejów 2:0.