El. LM: Wyjazdowe zwycięstwo Monaco

AS Monaco pokonało na wyjeździe Young Boys Berno 3:1 w pierwszym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Rewanż rozegrany zostanie 4 sierpnia.

Wszystkie bramki w spotkaniu rozgrywanym na Stade de Suisse Wankdorf padły w drugiej połowie meczu. Najpierw w 64. minucie gry, na listę strzelców wpisał się Lavyin Kurzawa. W 72. minucie spotkania, gola na 2:0 dla gości strzelił Guido Marcelo Carrillo. Później w przeciągu trzech minut padły dwie bramki. Trafienie dla gospodarzy zaliczył Raphael Nuzzolo, a wynik na 3:1 ustalił Mario Pasalić.

W innych wtorkowych meczach eliminacji do Ligi Mistrzów zwycięstwa odniosły zespoły APOEL-u Nikozja, Skenderbeu Korcza, Viktorii Pilzno i Panathinaikosu Ateny. W spotkaniach Sparty Praga z CSKA Moskwa i Szachtara Donieck z Fenerbahce padły remisy.