Eredivisie: Ajax ograł w szlagierze PSV, niespełna godzina Milika

PSV Eindhoven przegrało u siebie z Ajaksem Amsterdam 1:3 (0:1) w szlagierowym spotkaniu 25. kolejki holenderskiej Eredivisie. W składzie gości 57 minut grał Arkadiusz Milik. Polaka po przerwie zastąpił Duńczyk Lasse Schoene.

Pogromcy Legii prowadzili po trafieniu Ricardo Kishny, który wykorzystał znakomitą szarżę i dośrodkowanie Anwara El-Ghaziego. Gospodarze przeważali i dążyli do wyrównania, ale świetnie spisywał się między słupkami gości Jasper Cillessen.

Golkiper reprezentacji Holandii skapitulował dopiero kwadrans przed końcem po efektownym strzale głową Luuka de Jonga. Sześć minut później jednak Schoene szczęśliwym uderzeniem z rzutu wolnego odzyskał prowadzenie dla obrońców tytułu.

Prestiżowe zwycięstwo i trzy punkty zapewnił ekipie z Amsterdamu kapitalnym strzałem z dystansu El-Ghazi. Dzięki tej wygranej Ajax zmniejszył do jedenastu „oczek” stratę do pewnie nadal prowadzącej w tabeli ekipy z Eindhoven.