Eredivisie: Dwa gole Milika, Ajax wygrał w Heerenveen

Piłkarze SC Heerenveen przegrali u siebie z Ajaksem Amsterdam 0:2 (0:0) w wieczornym środowym spotkaniu 32. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na Abe Lenstra Stadion obie bramki dla gości strzelił po przerwie Arkadiusz Milik. Napastnik reprezentacji Polski najpierw pewnie egzekwował rzut karny, a siedem minut później wykorzystał precyzyjne zagranie Mitchella Dijksa.

Milik w tym sezonie zdobył już 21 bramek w rozgrywkach o mistrzostwo Holandii. Więcej na swoim koncie mają jedynie Luuk de Jong z PSV i Vincent Janssen z AZ Alkmaar.

Wicemistrzowie Holandii dzięki tej wygranej odzyskali pozycję lidera tabeli, natomiast „De Superfriezen” doznali trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na dwunastej lokacie w klasyfikacji.

Dwunaste zwycięstwo w sezonie zanotowali zawodnicy Twente Enschede, którzy po golach w samej końcówce ograli u siebie Excelsior Rotterdam 2:0.

Na murawie De Grolsch Veste szesnaście minut po przerwie pojawił się Oskar Zawada. Popularni „Tukkers” po tej wygranej zapewnili sobie utrzymanie i umocnili się na trzynastym miejscu w tabeli. Ekipa z portowego miasta jest natomiast po tej porażce tuż nad strefą barażową.