Eredivisie: Dwie bramki Milika! Ajax wygrał po raz trzeci

Ajax Amsterdam z Arkadiuszem Milikiem w podstawowym składzie pokonał przed własną publicznością z Heraclesem Almelo 2:1 (2:0) w meczu piątej kolejki holenderskiej Eredivisie.

Reprezentant Polski był pierwszoplanową postacią tego spotkania i jeszcze w pierwszej połowie strzelił obie bramki dla aktualnych mistrzów Holandii. Były to jednego pierwsze trafienia w barwach nowego zespołu po przeprowadzce z Bundesligi.

Po zmianie stron Polak zobaczył jeszcze żółtą kartkę, a gospodarze stracili gola. Cztery minuty przed końcem rozmiary porażki gości zmniejszył bowiem Weghorst. Ajax odniósł w ten sposób trzecie zwycięstwo w sezonie i przerwał krótką złą serię dwóch kolejnych porażek. Drużyna z Amsterdamu jest wiceliderem tabeli, a Heracles zamyka stawkę.