Eredivisie: NEC z Gollą słabsze od Ajaksu, gol Milika

NEC Nijmegen z Wojciechem Gollą w składzie przegrał u siebie z Ajaksem Amsterdam z Arkadiuszem Milikiem w zestawieniu 0:2 (0:0) w niedzielnym spotkaniu trzeciej kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na Stadion de Goffert milej zapamięta konfrontację oczywiście napastnik „biało-czerwonych”, który trzy minuty po przerwie po zagraniu Duńczyka Lasse Schoene dał przyjezdnym prowadzenie, a potem miał spory udział przy samobójczej bramce Rensa van Eijdena cztery minuty przed końcem. Kilkadziesiąt sekund później Golla został zmieniony przez Cihata Celika.

Milik zdobył w ten sposób swojego drugiego gola w tym sezonie. Dzięki tej wygranej podopieczni Franka de Boera z kompletem punktów i zwycięstw odzyskali prowadzenie w ligowej tabeli. NEC doznało drugiej porażki i jest jedenaste.