Eredivisie: Porażki FC Utrecht i NEC Nijmegen, grali Polacy

FC Utrecht z Filipem Bednarkiem między słupkami uległ u siebie De Graafschap Doetinchem 0:2 w spotkaniu 32. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na murawie Galgenwaard Stadion polskiego bramkarza gospodarzy dwukrotnie zaskoczył Vincent Vermeij. Dwanaście minut przed końcem w ekipie z regionu Achterhoek pojawił się na boisku Piotr Parzyszek.

„De Superboeren” odnieśli w ten sposób piąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach, ale pozostali na przedostatniej pozycji w tabeli. Podopieczni Erika ten Haga doznali natomiast dziesiątej porażki w sezonie i spadli na szóste miejsce.

0:2 w Zwolle z miejscowym PEC ulegli również piłkarze NEC Nijmegen. Na IJsseldelta Stadion w ekipie gości cały mecz zaliczył Wojciech Golla. Bramki dla miejscowych jeszcze przed przerwą zdobyli Sheraldo Becker i Queensy Menig.

„Blauwvingers” dzięki czternastej wygranej w sezonie przesunęli się na siódmą lokatę w klasyfikacji. Zespół z Geldrii z kolei doznał dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na ósmą pozycję.