Liga belgijska: Drużyna Wolskiego blisko awansu do Ligi Europy

KV Mechelen pokonało 2:1 Charleroi Sporting Club w finałowym meczu fazy play-off, której stawką jest udział w Lidze Europy. Rafał Wolski wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 62. minucie gry. Spotkanie rozegrane zostało na stadion Den Dreef w Heverlee. W roli gospodarza wystąpiła drużyna z Mechelen.

Pierwszego gola dla Mechelen zdobył Ibrahima Cisse w 42. minucie spotkania. Wyrównał dziewięć minut po przerwie Karel Geraerts. Decydująca bramka padła w 86. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się były obrońca Cracovii Kraków, Milos Kosanović.

Rewanż odbędzie się w niedzielę. Spotkanie zostanie rozegrane na Stade du Pays de Charleroi. Zwycięzca dwumeczu zapewni sobie udział w Lidze Europy.

Mechelen w rundzie zasadniczej ligi belgijskiej zajęło dziewiąte miejsce w tabeli. Następnie wygrało rywalizację w grupie A, a później pokonało w dwumeczu Lokeren, które zwyciężyło w grupie B. Charleroi awansowało do finału play-offów, dzięki temu, że zajęło piąte miejsce w grupie mistrzowskiej.