Liga Europy: Cztery gole i remis we Lwowie

Szachtar Donieck zremisował przed własną publicznością z Sevilla FC 2:2 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Europy. Zawody sędziował polski arbiter Szymon Marciniak. Cały mecz w ekipie gości zaliczył Grzegorz Krzychowiak.

Mecz na Arenie Lwów rozpoczął się od ataku przyjezdnych. Andaluzyjczycy wyszli na prowadzenie już w 6. minucie meczu, po świetnej akcji wyprowadzonej środkiem boiska, zakończonej bramką Vitolo.

Podrażnieni stratą bramki gospodarze ruszyli do kontrataku i w 23. minucie spotkania na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. Marlos wykorzystał błąd obrony i umieścił piłkę w siatce, po sytuacji sam na sam.

Piłkarze Szachtara postanowili pójść za ciosem i dziewięć minut przed przerwą objęli prowadzenie, po golu głową Tarasa Stepanenki. Druga połowa meczu to już dominacja podopiecznych Unaia Emery’ego.

Osiem minut przed końcem Szymon Marciniak podyktował „jedenastkę” dla przyjezdnych, po faulu na Vitolo. Rzut karny pewnie wykorzystał  Kevin Gameiro, ustalając tym samym wynik spotkania.

Rewanż odbędzie się za tydzień na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan.