Liga Europy: Legia skromnie wygrała w Kazachstanie

Kazachski FK Aktobe przegrał przed własną publicznością z Legią Warszawa 0:1 (0:0) w pierwszym meczu czwartej rundy kwalifikacji Ligi Europy. Rewanż odbędzie się za tydzień na stołecznej Pepsi Arena.

Mistrzowie Polski zwycięskiego gola zdobyli trzy minuty po przerwie, kiedy to po sprytnym zagraniu Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego celnym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Ondrej Duda.

Po straconym golu gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale między słupkami polskiego zespołu świetnie spisywał się Duszan Kuciak, który bronił nie tylko silne uderzenia z dystansu rywali, ale także czujnie wyłapywał groźne dośrodkowania w pole karne.

Podopieczni Heninga Berga mieli również swoje okazje na podwyższenie prowadzenia, ale zarówno Żyro, jak i Kucharczyk nie potrafili po raz drugi pokonać bramkarza drużyny z Kazachstanu. Skromne wyjazdowe zwycięstwo daje jednak komfort legionistom przed rewanżem na Łazienkowskiej.