Liga litewska: Dziewiąta z rzędu wygrana Żalgirisu

Żalgiris Wilno pokonał na wyjeździe Stumbras Kowno 4:0 w meczu 14. kolejki ligi litewskiej. Cały mecz w drużynie gości rozegrał Jakub Wilk. Polak zapisał na swoim koncie dwie asysty.

29-letni skrzydłowy asystował przy dwóch bramkach zdobytych przez Linasa Pilibaitisa w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie dwa gole dla wileńskiej drużyny zdobył Kristis Andreou.

Żalgiris jest liderem ligi litewskiej. Ma pięć punktów przewagi nad zajmującym drugą pozycję FK Trakai. Stołeczna drużyna wygrała dziewięć spotkań z rzędu. W następnej kolejce rywalem piłkarzy Valdasa Dambrauskasa będzie Atlantas Kłajpeda.

Jakub Wilk w bieżącym sezonie wystąpił w dwunastu ligowych spotkaniach. Zdobył w nich trzy bramki.