Liga Mistrzów: Atletico pokonało Bayern

Atletico Madryt pokonało przed własną publicznością Bayern Monachium 1:0 (1:0) w półfinałowym spotkaniu piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się w przyszły wtorek na Allianz Arena w stolicy Bawarii.

Na Vicente Calderon cały mecz w drużynie mistrzów Niemiec zaliczył Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski nie był jednak specjalnie wyróżniającym się piłkarzem tych zawodów.

Zwycięski gol dla „Rojiblancos” padł już po jedenastu minutach gry, kiedy to fantastyczną indywidualną akcją popisał się Saul Niguez. Pomocnik zespołu z Kastylii minął trzech rywali i precyzyjnym płaskim strzałem zaskoczył Manuela Neuera. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Bayern w drugiej połowie miał przygniatającą momentami przewagę, ale świetnie między słupkami gospodarzy spisywał się Jan Oblak. Podopieczni Diego Simeone mogli mieć nawet wyższą zaliczkę przed rewanżem, ale po technicznym strzale Fernando Torresa mistrzów Niemiec uratował słupek.