Arsenal rozstrzelał Galatę

W środowych meczach drugiej kolejki grupy D Ligi Mistrzów, Arsenal pokonał u siebie Galatasaray 4:1. Hat-tricka zaliczył Welbeck, a czerwoną kartką ukarany został Wojciech Szczęsny. W drugim spotkaniu Borussia Dortmund ograła na wyjeździe Anderlecht 3:0, a Łukasz Piszczek zaliczył asystę.

Borussia rozpoczęła strzelania w 3. minucie kiedy to Ciro Immobile wykorzystał podanie Kagawy. Na kolejne gole trzeba było czekać do drugiej połowy. Za Grosskreutza na murawie pojawił się Ramos i ten sam gracz cztery minut później wykorzystał podanie Piszczka. Snajper zdobył też drugą bramkę w tym meczu, po tym jak na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem wykończył akcję Aubameyanga.

W drugim meczu Arsenal rozbił u siebie Galatasaray 4:1. Aż trzy bramki dla Kanonierów zdobył nowy nabytek londyńskiego klubu Danny Welbeck. Bardzo ciekawe rzeczy działy się na murawie w 60. minucie meczu przy stanie 4:0 dla gospodarzy. Wojciech Szczęsny sprokurował rzut karny i otrzymał czerwoną kartkę. Polaka na murawie zastąpił Ospina, która potem popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Kolumbijczyk nie był jednak w stanie obronić strzału Yilamaza z rzutu karnego.