Liga Mistrzów: OL uległ KAA Gent

Olympique Lyon przegrał u siebie z KAA Gent 1:2 (1:1) w drugim wtorkowym spotkaniu piątej kolejki grupy H piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Na Stade Gerland rozpoczęło się po myśli gospodarzy, bowiem już w siódmej minucie gry sprytnym strzałem w krótki róg z pola karnego prowadzenie uzyskał Jordan Ferri. Trzynaście minut przed przerwą wyrównał jednak kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego reprezentant Szwajcarii Danijel Milicievic.

Po zmianie stron kibice na decydującą o losach konfrontacji akcję musieli czekać aż do piątej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy to Malijczyk Kalifa Coulibaly przesądził o wygranej drużyny z Gandawy

Wicemistrzowie Francji w ten sposób pozostają bez wygranej w tej edycji, zamykając tabelę grupy. Mistrzowie Belgii natomiast po drugim zwycięstwie wyprzedzili Valencię i zachowali szansę na drugie miejsce i awans do fazy pucharowej. W ostatniej kolejce muszą jednak ograć u siebie niepokonany dotąd Zenit Sankt Petersburg.