Ligue 1: Gol Grosickiego w zremisowanym spotkaniu Rennes

FC Stade Rennes zremisowało przed własną publicznością z Girondins Bordeaux 2:2 (1:1) w ramach 14. kolejki francuskiej Ligue 1. Od 67. minuty w zespole gospodarzy grał Kamil Grosicki, który strzelił jedną z bramek.

Kibice zgromadzeni na Roazhon Park na pierwsze trafienie w tym spotkanie czekali do 31. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Ousmane Dembele, który wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Goście zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, a piłkę do siatki wbił Enzo Crivelli.

Po ponad godzinie gry na boisku pojawił się Kamil Grosicki. Kilka minut po wejściu na murawę Polak pokonał bramkarza gości, a asystował mu Abdoulaye Doucoure. Niespełna 180 sekund później przyjezdni wyrównali za sprawią gola zdobytego przez Diego Contento.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry Giovanni Sio mógł zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa, jednak Iworyjczyk nie zdołał skutecznie wykorzystać „jedenastki”.

Zespół Kamila Grosickiego zajmuje aktualnie ósme miejsce w ligowej tabeli. Piłkarze Stade Rennes mają na swoim koncie 21 punktów, z kolei „Żyrondyści” wywalczyli do tej pory trzy „oczka” mniej i znajdują się na dwunastej pozycji.