Ligue 1: Lyon wygrał na Stade Jean-Bouin

Piłkarze Angers SCO przegrali przed własną publicznością z Olympique Lyon 0:3 (0:1) w sobotnim meczu 25. kolejki francuskiej Ligue 1.

Kibice zgromadzeni na Stade Jean-Bouin na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 13. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Christophe Jallet. Chwilę później czerwoną kartkę otrzymał Thomas Mangani, który osłabił zespół gospodarzy i musiał przedwcześnie udać się do szatni.

Goście wykorzystali grę w przewadze i jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza miejscowych. Tuż po przerwie prowadzenie podwyższył Rachid Ghezzal, a w końcówce meczu wynik rywalizacji ustalił Corentin Tolisso, któremu asystował Mathieu Valbuena.

Olympique Lyon zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli Ligue 1. „Les Gones” mają na swoim koncie 36 punktów, z kolei Angers SCO zdobyło do tej pory jedno „oczko” więcej i znajduje się na czwartej pozycji.