Ligue 1: Wysokie wyjazdowe zwycięstwo PSG

W meczu 4. kolejki francuskiej Ligue 1 AS Monaco przegrało przed własną publicznością z Paris Saint-Germain 0:3. Była to czwarta wygrana podopiecznych Laurenta Blanca w tych rozgrywkach.

Kibice zgromadzeni na Stade Louis II musieli czekać na pierwszego gola w tym spotkaniu aż do 57. minuty, kiedy na listę strzelców wpisał się Edinson Cavani. Urugwajczyk wykończył dośrodkowanie Matuidiego i głową pokonał bramkarza gospodarzy. Napastnik PSG swoją drugą bramkę strzelił po dobrym prostopadłym podaniu Zlatana Ibrahimovicia na nieco ponad kwadrans do końcowego gwizdka sędziego. W ostatnich minutach spotkania wynik ustalił Ezequiel Lavezzi, któremu asystował Angel Di Maria.

Klub ze stolicy Francji z kompletem punktów jest liderem rozgrywek Ligue 1. Podopieczni Blanca mają również znakomity bilans bramkowy, który wynosi 7:0. Natomiast Monaco przegrało swój pierwszy mecz i aktualnie zajmuje 13. miejsce w ligowej tabeli.