LM: Niespodzianka w Gelsenkirchen, triumf Chelsea

We wtorkowych meczach 2. kolejki grupy G Ligi Mistrzów Schalke 04 Gelsenkirchen zremisowało u siebie 1:1 z Mariborem, natomiast Chelsea pokonała na wyjeździe 1:0 Sporting.

Mecz w Niemczech zaczął się od zaskakującego trafienia piłkarzy gości, a konkretnie Damjana Bohara. Na odpowiedź kibice Schalke czekali do 56. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Klaas-Jan Huntelaar.

Z kolei jedynego gola dla Chelsea strzelił w meczu przeciwko Sportingowi Lizbona Nemanja Matić. Pomocnik The Blues pokonał bramkarza rywali w 34 minucie spotkania.

Liderem tabeli w grupie G pozostaje Chelsea z czterema punktami, za The Blues z dwoma „oczkami” mniej plasują się Schalke oraz Maribor. Sporting okupuje ostatnią pozycję z zaledwie jednym punktem.