LM: PSG lepsze od Barcelony, podział punktów w Nikozji

Paris Saint-Germain pokazało się ze znakomitej trony we wtorkowym meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów w grupie F. Podopieczni Laurenta Blanca pokonali na własnym stadionie FC Barcelonę 3:2. W drugim spotkaniu tej grupy, APOEL Nikozja zremisował u siebie z Ajaxem Amsterdam 1:1.

Strzelanie w Paryżu rozpoczął już w 10. minucie David Luiz, ale po niespełna dwóch minutach, goście doprowadzili do remisu za sprawą niezawodnego Lionela Messiego. PSG nie zamierzało jednak odpuszczać i już 26. minucie Marco Verratti wyprowadził Francuzów na prowadzenie. Do przerwy, kibice bramek już nie oglądali, ale te przyszły po zmianie stron. W 54. minucie gola na 3:1 dla gospodarzy strzelił Blaise Matiudi, ale znów dwie minuty później Katalończycy zmniejszyli rozmiary porażki za sprawą trafienia Neymara. Pomimo wielu jeszcze okazji, więcej goli kibice nie zobaczyli.

W Nikozji natomiast było mniej emocji. Prowadzenie ekipie gości dał w 28. minucie Lucas Andersen, ale już trzy minuty później był remis. Sędzia podyktował rzut karny, a na bramkę zamienił go Gustavo Manduca. Po zmianie stron, żadna bramka już nie padła.