LM: Wygrane Juventusu oraz Borussii

Borussia Moenchengladbach wygrała przed własną publicznością z Sevillą FC 4:2 (1:0) w środowym pojedynku Ligi Mistrzów. Dla „Źrebaków” było to pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Kibice zgromadzeni na Borussia-Park na pierwszego gola w tym spotkaniu czekali niespełna pół godziny gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Lars Stindl. 27-latek wykorzystał wstrzelenie piłki przez Granita Xhakę i z najbliższej odległości trafił do siatki rywali.

W 68. minucie gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Julian Korb zagrał do Fabiana Johnsona, a ten precyzyjnym strzałem po długim rogu pokonał Sergio Rico. Trzeciego gola dla „Źrebaków” zdobył Raffael, któremu asystował Stindl. Chwilę później honorową bramkę dla Sevilli strzelił Vitolo.

Radość hiszpańskiego klubu nie trwała jednak długo, bowiem po niespełna 60 sekundach Stindl podwoił swój dorobek i po raz drugi trafił do siatki. W doliczonym czasie gry wynik rywalizacji ustalił Ever Banega, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

W drugim meczu grupy D Juventus pokonał na własnym stadionie Manchester City 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w tym starciu strzelił Mario Mandzukić. Chorwat pokonał bramkarza rywali w 18. minucie gry.