Polacy bezbramkowo zremisowali z Grekami, Borski od 30. minuty arbitrem głównym

Piłkarska reprezentacja Polski tylko zremisowała na PGE Arenie w Gdańsku 0:0 z Grecją w meczu towarzyskim. Najbliżej szczęścia był jeszcze przed przerwą Arkadiusz Milik, ale uderzył tylko w poprzeczkę bramki rywali. Chwilę później szczęścia próbował Kamil Glik, ale nie trafił w światło bramki.

Robert Lewandowski, który w sobotę strzelił trzy gole w meczu eliminacji mistrzostw Europy z Gruzją (4:0), a także kilku innych zawodników nie wzięło udziału w tym meczu. W polskiej ekipie zabrakło Łukasza Fabiańskiego, Łukasza Piszczka i Grzegorza Krychowiaka. Kadrę opuścili też Dawid Kownacki z Lecha Poznań oraz piłkarze Legii Warszawa: Tomasz Jodłowiec, Łukasz Broź i Michał Kucharczyk.

W 30. minucie tego spotkania szwajcarski arbiter doznał kontuzji kostki i nie mógł dalej prowadzić tych zawodów. A że sędzią technicznym był Marcin Borski, to on – zgodnie z przepisami – zastąpił głównego.

Ciekawostka:
W 2004 roku Grecja sięgała po mistrzostwo Europy, później regularnie kwalifikowała się na wielkie imprezy. Podczas Euro 2012 wyszła z grupy kosztem Polski, na mundialu rok temu doszła do 1/8 finału. W trwających eliminacjach mistrzostw Europy spisuje się znacznie poniżej oczekiwań, zaś podopieczni Adama Nawałki są liderami swojej grupy eliminacyjnej.