Premier League: Minimalna wygrana „Świętych”

Southampton FC wygrał przed własną publicznością z West Ham United 1:0 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 25. kolejki Premier League.

Kibic zgromadzeni na St. Mary’s Stadium jedyne trafienie w tym spotkaniu zobaczyli po dziewięciu minutach. Na listę strzelców wpisał się wówczas Maya Yoshida. Japończyk otrzymał podanie od Victora Wanyamy i z najbliższej odległości pokonał bramkarza gości.

Warto odnotować, że przez niemal całą drugą połowę gospodarze grali w osłabieniu. W 54. minucie czerwoną kartką ukarany został Wanyama, który zbyt ostro potraktował swojego rywala i musiał przedwcześnie opuścić plac gry.

Southampton zajmuje aktualnie siódme miejsce w tabeli Premier League. „Święci” mają na swoim koncie 37 punktów, z kolei West Ham zdobył do tej pory dwa „oczka” więcej i znajduje się na szóstej pozycji.