Premier Liga: Asysta Rybusa daje zwycięstwo Terekowi

FK Rostów przegrało przed własną publicznością 0:1 z Terekiem Grozny w spotkaniu 26. kolejki rosyjskiej Premier Ligi. W barwach gości pełne 90 minut rozegrał reprezentant Polski Maciej Rybus, który zaliczył asystę przy jedynym golu swojego zespołu.

Goście w starciu z FK walczyli o przerwanie fatalnej passy czterech meczów bez zwycięstwa. Od początku spotkania to oni prowadzili grę, ale ich akcje nie przynosiły skutku.

W drugiej części gry trener Tereka Raszid Rahimow przeprowadził zmianę, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Ściągnął z murawy Ailtona i wpuścił w jego miejsce Mbengue, a ten na siedem minut przed końcowym gwizdkiem wykorzystał podanie Rybusa i dał gościom zwycięskiego gola.

Dzięki kompletowi oczek wywiezionemu z Rostowa Terek awansował na ósmą lokatę w tabeli. FK jest jedenaste.