Priemjer Liga: Zenit pewnie pokonał Kubań

Zenit Sankt Petersburg bez większych problemów wygrał z Kubaniem Krasnodar aż 4:1 (2:1) w drugim czwartkowym meczu 26. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi.

Już w 21. minucie, pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Oleg Szatow, po strzale z rzutu wolnego.

Trzy minuty później do remisu doprowadził piękny gol Jewgenija Selezniowa, lecz w 39. minucie Artiom Dziuba wyprowadził ponownie Zenit na prowadzenie.

Druga połowa toczyła się już pod dyktando gospodarzy. W 65. minucie Hulkpodwyższył na 3:1, a siedem minut później Artiom Dziuba trafił po raz drugi do siatki, ustanawiając wynik na 4:1.

Dzięki tej wygranej, Zenit awansował z piątej na trzecią lokatę, tracąc już tylko cztery punkty do pierwszego miejsca.

Kubań natomiast wciąż zajmuje czternastą pozycję w lidze i traci cztery punkty do bezpiecznego miejsca w tabeli, zapewniającego pozostanie w lidze.