Primera Division: Aduriz katem Levante

UD Levante przegrało u siebie z Athletic Blbao 0:2 (0:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 21. kolejki Primiera Division. Obie bramki dające komplet punktów Baskom zdobył Artiz Aduriz.

Pierwszą dogodną okazję na Estadio Ciudad de Valencia stworzyli sobie goście. W 11. minucie Balenziaga wypatrzył w polu karnym nabiegającego Muniaina i natychmiast z narożnika pola karnego posłał precyzyjne dośrodkowanie, prosto pod nogi partnera. Napastnik Athletic Bilbao zdecydował się na natychmiastowe uderzenie, a piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę!

Kilka minut później na odpowiedź zdecydowali się gospodarze. Indywidualną akcję przeprowadził Jose Luis Morales. Hiszpan uderzył potężnie zza pola karnego, ale futbolówka ostatecznie minęła słupek bramki.

W 21. minucie we własnym polu karnym błędu nie ustrzegli się goście. Prezent starał się wykorzystać Camarasa, ale uderzając na bramkę Iraizoza, trafił w jednego z rywali. Piłka ostatecznie opadła na górną siatkę. Klika sekund później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, szczęścia próbował Juanfran, ale bramkarz Athletic popisał się efektowną interwencją.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu pierwszej odsłony błyskawiczną kontrę przeprowadził zespół Levante. Xumetra, po efektownym rajdzie, wyłożył futbolówkę na szesnasty metr do Moralesa, ale ten raz jeszcze nie zdołał pokonać dobrze spisującego się między słupkami Iraizoza.

W drugiej odsłonie spotkania szybko „odpalili” goście. Trzy minuty po wznowieniu zawodów potężny strzał z czternastego metra trafił w niefortunnie interweniującego Marino. Futbolówka ostatecznie zatrzymała się na linii bramkowej, ale golkiper gospodarzy ostatecznie naprawił swój błąd przechwytując piłkę.

Minutę później Athletic wykazał się większą skutecznością i wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie w polu karnym przejął Artiz Aduriz i mocnym uderzeniem z jedenastego metra pokonał Marino.

W 53. minucie znakomitej wrzutki, uderzając „szczupakiem”, nie wykorzystał Muniain. Ten sam piłkarz na dwadzieścia minut przed końcem spotkania odnalazł w polu karnym Aduriza, ale Hiszpan uderzył bardzo niecelnie.

Pięć minut później refleksem musiał popisać się Iraizoz. Najpierw z ostrego kąta próbował Xumatra, a z dobitki Casadesus. Oba strzały zostały jednak wybronione przez bramkarza gości.

Kropkę nad i w 90. minucie postawili goście, a konkretniej Artiz Aduriz. Hiszpan w sytuacji sam na sam przelobował bezradnego Marino i ustalił wynik konfrontacji.