Primera Division: Almeria podzieliła się punktami z Celtą Vigo

Almeria zremisowała na własnym stadionie w spotkaniu 35. kolejki Primera Division z Celtą Vigo 2:2 (0:1). Podział puntów w tym starciu pozwolił gospodarzom powiększyć do dwóch „oczek” przewagę nad strefą spadkową.

Poniedziałkowa rywalizacja na Estadio de los Juegos Mediterraneos z perspektywy pozycji w tabeli była ważniejsza dla Rojiblancos, którzy prawdopodobnie do samego końca będą walczyć o ligowy byt.

Od pierwszych minut dało się odczuć sporą nerwowość w szeregach Almerii, która została spotęgowana w 17. minucie. Wówczas na prowadzenie gości wyprowadził Nolito, który wykorzystał dobre podanie z bocznego sektora boiska i strzałem z pierwszej piłki z okolic jedenastego metra wpakował piłkę do siatki.

Tuż przed przerwą Celta Vigo wyprowadziła kolejny cios i wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Santi Mina. 19-letni Hiszpan przejął fatalne podanie Jorge Casado w kierunku własnej bramki i w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gospodarzy.

Podopieczni Sergiego Barjuana do gry wrócili dwie minuty po zmianie stron. Kontaktowe trafienie zaliczył Thievy Bifouma, który precyzyjnym strzałem z najbliższej odległości posłał futbolówkę do bramki Celty Vigo.

W 54. minucie nadzieję na dobry rezultat dał gospodarzom gracz Vigo Gustavo Cabral, który obejrzał czerwoną kartkę za taktyczny faul tuż przed polem karnym. Od tego momentu natchnieni gospodarze ruszyli do skomasowanych ataków. Przełożyło się na gola wyrównującego już w 68. minucie. Do remisu doprowadził Jonathan Zongo, którzy wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Tomera Hemeda z lewego sektora boiska.

Obraz gry po raz kolejny uległ zmianie na trzynaście minut przed końcem. Wszystko za sprawą Mauro dos Santosa. Argentyńczyk obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę i w ostatnich minutach starcia obie drużyny grały w osłabieniu.

Mimo, iż w końcowych fragmentach rywalizacji na boisku było więcej miejsca to obie ekipy nie potrafiły skierować piłki do siatki. W ostatecznym rozrachunku wynik nie uległ już zmianie i Almeria podzieliła się punktami z Celtą Vigo na zakończenie 35. serii gier.