Primera Division: Sporting Gijon wydostał się ze strefy spadkowej

Sporting Gijon pokonał na własnym stadionie SD Eibar 2:0 w pierwszym meczu 36. kolejki ligi hiszpańskiej. Po zwycięstwie piłkarze Abelardo Fernandeza nie znajdują się już w strefie spadkowej.

Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Carlos Caromna dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania. Po dośrodkowaniu Jony’ego z lewej strony boiska, 28-latek pokonał Asiera Riesgo strzałem głową. Było to jego drugie trafienie w tym sezonie. Wynik na 2:0 ustalił w 82. minucie spotkania Jony, któremu asystował Ivan Cuellar.

Dzięki wygranej Sporting awansował na siedemnaste miejsce w tabeli. Ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Eibar jest na jedenastej pozycji w Primera Division.

W następnej kolejce Sporting zagra na wyjeździe z Getafe. Eibar zmierzy się u siebie z Realem Betis.