Puchar Niemiec: Bayern Monachium uzupełnił grono półfinalistów

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe drugoligowe VfL Bochum 3:0 (1:0) i tym samym jako ostatni wywalczył prawo gry w półfinale Pucharu Niemiec. Pełne dziewięćdziesiąt minut w barwach zespołu z Allianz Arena zaliczył Robert Lewandowski.

I to właśnie reprezentant Polski strzelił dla przyjezdnych pierwszego gola. 27-letni snajper wykorzystał świetne podanie od Thomasa Muellera i precyzyjnym, technicznym strzałem pokonał bramkarza niebiesko-białych.

Tuż po upływie godziny gry podopieczni Pepa Guardioli wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Futbolówkę w siatce, po uderzeniu z jedenastu metrów, umieścił hiszpański pomocnik Thiago Alcantara.

Wynik rywalizacji ustalił definitywnie w 90. minucie Robert Lewandowski. Były gracz Lecha Poznań w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans golkiperowi VfL Bochum, Manuelowi Riemannowi.

Ostateczne zwycięstwo Bawarczyków mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale tuż przed przerwą rzutu karnego na gola nie potrafił zamienić Thomas Mueller. Warto zaznaczyć, iż chwilę wcześniej czerwoną kartkę za faul w szesnastce obejrzał 28-letni czeski obrońca Jan Simunek.

Dzięki wygranej Bayern Monachium uzupełnił grono półfinalistów DFB-Pokal. Wcześniej awans do 1/2 finału wywalczyły Hertha BSC, Borussia Dortmund oraz Werder Brema, który dość niespodziewanie wyeliminował Bayer Leverkusen.