Puchar Polski: Lech wyeliminował po dogrywce Jagiellonię

Lech Poznań wygrał u siebie po dogrywce z Jagiellonią Białystok 4:2 (2:2, 2:2) w pierwszym czwartkowym spotkaniu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski.

„Kolejorz” bardzo szybko objął prowadzenie 2:0, po tym jak w pierwszych minutach spotkaniach składne akcje zespołu skutecznie kończyli Zaur Sadajew i Karol Linetty. Goście z Podlasia potrafili jednak jeszcze przed przerwą wyrównać, za sprawą trafień Gajosa i samobójczego Arajuuriego.

Podopieczni Macieja Skorży sprawę awans rozstrzygnęli dopiero w drugiej połowie dogrywki. Najpierw z rzutu wolnego celnie przymierzył Szkot Barry Douglas, a rywali pogrążył w doliczonym już czasie ponownie Linetty.

Ekipa z Wielkopolski w ćwierćfinale zmierzy się z drugoligowym Zniczem Pruszków.

* * * * * *

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 4:2 (2:2, 2:2)
Bramki: Sadajew 1, Linetty 7, 120, Douglas 112 – Gajos 16, Arajuuri 26-samobójcza

Lech: Gostomski – Kędziora (46 Bednarek), Wołąkiewicz, Arajuuri, Douglas – Trałka, Linetty – Pawłowski, Hamalainen (85 Jevtic), Keita (21 Lovrencsics) – Sadajew

Jagiellonia: Drągowski – Baran, Pazdan (93 Jasiński), Madera, Wasiluk – Grzyb, Romanczuk (114 Kądzior) – Frankowski (71 J. Pawłowski), Gajos, Tuszyński – Piątkowski

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa)
Żółte kartki: Wołąkiewicz – Piątkowski, Pawłowski, Jasiński