Puchar Szkocji: Rangers FC wyeliminowało Celtic

Rangers FC awansowało do finału Pucharu Szkocji. Drużyna „The Gers” w derbowym spotkaniu pokonała na własnym stadionie Celtic Glasgow po serii rzutów karnych.

Pierwszego gola zdobyli gospodarze. Kwadrans po rozpoczęciu spotkania na listę strzelców wpisał się Kenny Miller. Goście doprowadzili do wyrównania pięć minut po przerwie. Bramkarza rywali pokonał Erik Sviatchenko. W dogrywce obie drużyny zdobyły po jednej bramce. Najpierw trafienie zaliczył Barry McKay, a później Tom Rogić.

W serii rzutów karnych rzadziej mylili się piłkarze Marka Warburtona. Ich zespół wygrał w niej 5:4.

Rangers FC zmierzy się w finale Pucharu Szkocji z Hibernianem. Piłkarze z Edynburga po serii jedenastek pokonali w sobotę Dundee United.
*****
Półfinał Pucharu Szkocji:
Rangers FC – Celtic Glasgow 2:2 (1:1, 1:0) karne 5:4
Bramki: Miller 16, McKay 96 – Sviatchenko 50, Rogić 106.

Rzuty karne strzelone: Halliday, Mc Kay, Wallace, Zelalem, Law – Mulgrew, Bitton, Griffiths, Lustig.
Rzuty karne niewykorzystane: Tavernier, Clark – McGregor, Brown, Rogić.