Puchar T-Home 2014: Gol „Lewego”, Bayern w finale

Bayern Monachium został drugim finalistą towarzyskiego turnieju piłkarskiego T-Home 2014. Robert Lewandowski znów wpisał się na listę strzelców a jego drużyna zwyciężyła dopiero po rzutach karnych.

„Lewy” wyszedł w podstawowym składzie Bayernu obok takich piłkarzy jak Franck Ribery, David Alaba, Claudio Pizarro czy Javi Martinez. Polak wpisał się na listę strzelców w 29. minucie. Na 2:0 podwyższył w 34. minucie Ribery, który uporał się już z kontuzją jaka wykluczyła go z mundialu.

Borussia nie złożyła broni i w drugiej połowie odpowiedziała dwoma trafieniami Kruse. Do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Lewandowski strzelał jako pierwszy w swojej drużynie i nie pomylił się, trafiali także Alaba, Badstuber, Hojbjerg, Martinez ale przestrzelił Rafinha. Po drugiej stronie z kolei pomylili się Wendt oraz Korb i to Bayern awansował do finału rozgrywek.

W turnieju T-Home gra się dwa razy po 30 minut. Bayern w finale zmierzy się z VFL Wolfsburg, który w drugim półfinale pokonał w rzutach karnych Hamburgera SV.