Serie A: „Byki” wygrały w Parmie, cały mecz Glika, Lazio i Sampdoria kontynuują dobrą passę

Zamykająca tabelę Parma FC przegrała u siebie z Torino FC 0:2 (0:1) w niedzielnym spotkaniu 28. kolejki włoskiej Serie A. W ekipie gości cały mecz zaliczył Kamil Glik.

Gole dla drużyny z Piemontu strzelali kolejno Argentyńczyk Maxi Lopez oraz gdy już gospodarze grali w osłabieniu Albańczyk Migjen Basha. „Byki” po dziesiątej wygranej sezonie awansowały na siódme miejsce w tabeli, wyprzedzając AC Milan.

Szóste z rzędu zwycięstwo zanotowało Lazio. „Biancocelsti” dzięki efektownym bramkom Brazylijczyka Felipe Andersona oraz Antonio Candrevy okazali się lepsi od Hellas Werony i nadal mają tylko punkt straty do drugiej AS Romy. „Giallorossi” przerwali passę kiepskich występów wygrywając skromnie na wyjeździe z Ceseną 1:0. Do siatki beniaminka trafił Daniele De Rossi, wykorzystując precyzyjne zagranie Turka Saliha Ucana.

Czwartym zwycięstwem z rzędu mogą natomiast poszczycić się kibice Sampdorii Genua. Podopieczni Sinisy Mihajlovica dzięki trafieniu Brazylijczyka Edera ograli Inter Mediolan 1:0 i awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Na piątą pozycję spadło SSC Napoli po niespodziewanym remisie u siebie z walczącą o utrzymanie Atalantą 1:1. Punkt ekipie z południa Włoch uratował dopiero minutę przed końcem Kolumbijczyk Duvan Zapata.