Serie A: Udinese zwyciężyło w Empoli, Zieliński na ławce

Empoli FC przegrało u siebie z Udinese Calcio 1:2 (1:1) w pierwszym poniedziałkowym spotkaniu 20. kolejki włoskiej Serie A. W ekipie gospodarzy zabrakło Piotra Zielińskiego.

Młody reprezentant Polski spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Goście objęli prowadzenie po dziewiątym w sezonie trafieniu Antonio Di Natale, ale jeszcze osiem minut przerwą rzut karny wykorzystał Riccardo Saponara.

Kwadrans po zmianie stron zwycięskiego gola dla przyjezdnych zdobył Silvan Widmer. Podopieczni Andrei Stramaccioniego w końcówce radzili sobie w osłabieniu, po czerwonej kartce Greka Kone, ale beniaminek nie zdołał wykorzystać tej przewagi i doznał siódmej porażki w sezonie.

Ekipa z Udinese po tym spotkaniu awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli, natomiast zespół z Empoli jest szesnasty i ma tylko punkt przewagi nad otwierającym strefę spadkową Chievo Werona.