Serie A: Wyjazdowe zwycięstwo Romy, czyste konto Szczęsnego

US Sassuolo przegrało na własnym stadionie z AS Roma 0:2 (0:1) w ramach 23. kolejki włoskiej Serie A. W barwach gości pełne spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny.

Kibice zgromadzeni na Mapei Stadium pierwsze trafienie obejrzeli w 11. minucie gry. Wówczas Mohamed Salah wykorzystał podanie Miralema Pjanicia i pokonał Andreę Consigliego precyzyjnym strzałem w prawe okienko.

Trzy minuty przed końcem Radja Naiggolan został odesłany do szatni za faul na Lorenzo Pellegrinim. Arbiter wskazał na jedenastkę dla gospodarzy, lecz Domenico Berardi posłał piłkę ponad poprzeczką. Zwycięstwo przyjezdnych przypieczętował Stephan El Shaarawy, zdobywając bramkę tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Dla podopiecznych Eusebio Di Francesco była to szósta porażka w bieżącym sezonie. Aktualnie zajmują oni siódmą pozycję w tabeli, podczas gry „Giallorossi” wygrali jedenasty mecz i plasują się na czwartej lokacie.