Serie B: Crotone awansowało na pozycję lidera

FC Crotone pokonało na wyjeździe AS Bari 3:2 w spotkaniu 25. kolejki drugiej ligi włoskiej. Dzięki wygranej piłkarze Ivana Juricia awansowali na pozycję lidera Serie B.

Pierwszego gola na Stadio Comunale San Nicola zdobyli goście. W trzeciej minucie gry na listę strzelców wpisał się Bruno Martella. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 53. minucie meczu, po trafieniu Riccardo Maniero, a trzynaście minut później wyszli na prowadzenie po bramce Giuseppe De Luki z rzutu karnego.

Crotone zdołało jednak odwrócić losy rywalizacji. W 83. minucie spotkania, bramkarz Bari Enrico Guarna otrzymał czerwoną kartkę za faul w polu karnym, a chwilę później jedenastkę wykorzystał Giuseppe Torromino. W bramce gospodarzy musiał stanąć napastnik Maniero, bo wcześniej trener wyczerpał limit zmian. Wynik na 3:2 ustalił w doliczonym czasie gry Ante Budimir.

Dzięki wygranej, drużyna ze Stadio Ezio Scida ma dwa punkty przewagi nad Cagliari Calcio, które będzie mierzyło się z Virtusem Entella. Bari po porażce zajmuje czwartą pozycję w tabeli.

*****

AS Bari – FC Crotone 2:3 (0:1)
Bramki: Maniero 53, De Luca 65-karny – Martella 3, Torromino 85-karny, Budimir 90+2.
Czerwona kartka: Guarna (83, Bari).