Sparingi: Juventus zwyciężył w Gdańsku

Juventus Turyn pokonał Lechię Gdańsk 2:1 w towarzyskim meczu rozegranym na PGE Arenie. Zwycięską bramkę dla włoskiej drużyny strzelił Mario Mandżukić w ostatniej minucie podstawowego czasu gry.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. W czwartej minucie gry, po dośrodkowaniu Paulo Dybali z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Paul Pogba. Zawodnicy Jerzego Brzęczka zdołali wyrównać w 82. minucie meczu. Gola dla klubu z Trójmiasta strzelił Adam Buksa, któremu piłkę piętą podał Bruno Nazario. Wynik na 2:1 ustalił Mandżukić po asyście Roberta Macka.

Dla Lechii Gdańsk to czwarta porażka z rzędu. „Biało-Zieloni” przegrali ligowe spotkania z Lechem Poznań i Cracovią Kraków, a także towarzyski mecz z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Kolejnym rywalem gdańszczan będzie Pogoń Szczecin. Mecz trzeciej kolejki Ekstraklasy odbędzie się w piątek. Juventus Turyn 8 sierpnia zmierzy się z Lazio Rzym w spotkaniu o Superpuchar Włoch. Wcześniej zawodnicy Massimiliano Allegriego rozegrają sparing z Marsylią.